Dzień Sportu w Sierczy

Dzień Sportu w Sierczy 

10 czerwca Fundacja 4F Pomaga wraz ze Szkołę Podstawową w Sierczy zorganizowała Dzień Sportu dla dzieci i młodzieży. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.  

Laureatem I edycji programu “W zasięgu sportu” została Szkoła Podstawowa w Sierczy. Kilka miesięcy po otwarciu boiska wróciliśmy do placówki. Chcieliśmy zobaczyć jak nowe boisko zmieniło codzienność tej szkoły.  Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy reprezentantów Kadry Narodowej w skokach narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Sportowcy dopingowali dzieci podczas rywalizacji i sędziowali zawody, m.in. skok w dal z miejsca, skok przez skrzynię, bieg po kopercie i rzuty do kosza. 

Podczas wydarzenia zainaugurowana została druga edycja programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie Fundacji. Specjalnie powołana Komisja dokona wyboru trzech finalistów, spośród których jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska.

 

 

Zachęcam wszystkie szkoły, które marzą o pięknym, wielofunkcyjnym boisku do udziału w programie. Żeby ziściło się to marzenie, wystarczy zgłosić się do Fundacji i wypełnić wniosek, co nie jest trudne. Później wystarczy już tylko trzymać kciuki i wierzyć w to, że się uda. My jesteśmy szkołą, której się udało. To, co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe dzięki Fundacji 4F Pomaga. 

mówi Małgorzata Jarosz-Barwińska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. 

Zgłoszenia do drugiej edycji programu „W zasięgu sportu” przyjmowane są do 6 lipca do godziny 12:00. Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne we wpisie II edycja programu “W zasięgu sportu” | Fundacja 4F Pomaga.  

< wróć do aktualności