Otwarcie boiska
w Moszczance

Determinacja kluczem do sukcesu – boisko w Moszczance już otwarte

Otwarcie czwartego boiska wielofunkcyjnego zrealizowanego w ramach programu „W zasięgu sportu” to nowy rozdział w sportowym rozwoju uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Moszczance. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy znanych sportowców: mistrza olimpijskiego Dariusza Kowaluka oraz reprezentantów Polski w amp futbolu: Marcina Oleksego, Dominika Abramczyka, Kamila Grygiela i byłego kapitana reprezentacji Polski i Członka Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga - Przemysława Świercza.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Pani Joanny Stefaniuk szkoła w Moszczance może cieszyć się nowym boiskiem wielofunkcyjnym! W ubiegłym roku szkoła zgłosiła się do drugiej edycji programu, niestety nie odniosła sukcesu. Jednak Pani Joanna Stefaniuk, niegdyś dyrektorka szkoły, nie poddała się. Zdobyła dofinansowanie na utworzenie fundamentów nowego boiska i ponownie złożyła wniosek w III edycji „W zasięgu sportu”. Determinacja tej szkoły ujęła nas tak bardzo, że postanowiliśmy właśnie tam utworzyć kolejne boisko.

Znalazłam Fundację 4F Pomaga i program „W zasięgu sportu”. Za pierwszym razem się nie udało, ale byliśmy wytrwali i postanowiliśmy złożyć wniosek po raz drugi. Nasze boisko było w bardzo złym stanie.
Pokolenia dzieci czekały na nowy obiekt

mówi Joanna Stefaniak, nauczycielka w Zespole Placówek Oświatowych
w Moszczance, inicjatorka udziału w projekcie „W zasięgu sportu”

15 września boisko zostało oficjalnie otwarte i uczniowie mają teraz wspaniałe miejsce do uprawiania sportu i rozwijania swoich pasji!

Historia Zespołu Placówek Oświatowych w Moszczance jest doskonałym przykładem, że zaangażowanie społeczne i wsparcie lokalnych społeczności odgrywają kluczową rolę w osiąganiu wspólnych celów. Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu szkoły wspólnie stworzyliśmy miejsce, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także kształtuje młodych ludzi, pomagając im rozwijać się i osiągać sukcesy. 

mówi Justyna Tomczyk, Członkini Zarządu OTCF i Fundacji 4F Pomaga

W otwarciu boiska udział wzięli uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Gminy Moszczanka, Fundacja 4F Pomaga oraz goście specjalni: mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio 2020 Dariusz Kowaluk oraz reprezentanci Polski w amp futbolu: Dominik Abramczyk, Kamil Grygiel, Marcin Oleksy - zwycięzca plebiscytu na Bramkę Roku 2022 FIFA Puskás Award oraz Przemysław Świercz wieloletni kapitan reprezentacji Polski i Członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, goście strzelili symboliczne gole do nowej bramki. Dariusz Kowaluk poprowadził rozgrzewkę zachęcając do przysiadów z mistrzem olimpijskim, a ampfutboliści poprowadzili zajęcia w grupach. Na zakończenie, uczniowie mieli możliwość rozegrać mecz piłki nożnej z zaproszonymi gośćmi. Nie zabrakło pytań do sportowców, wspólnych zdjęć czy autografów.

Boisko na medal

Boisko ma 800 m kw. Umożliwia grę w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną oraz tenisa. Posiada nowoczesną nawierzchnię polipropylenową certyfikowaną przez FIBA. Powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu, a także w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami i może zostać poddana recyklingowi.

Takie boiska jak to w Moszczance są świetnym miejscem, żeby zacząć przygodę ze sportem. Dzieci mają tu możliwość bezpiecznego uprawiania sportu. Mają możliwość, żeby spróbować każdej aktywności fizycznej, a potem wybór należy do nich. 

mówi Przemysław Świercz, wieloletni kapitan Reprezentacji Polski w amp futbolu, Członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga

Zachęcam wszystkie szkoły do wzięcia udziału w programie „W zasięgu sportu Fundacji 4F Pomaga. Nie poddawajcie się, składajcie wnioski, naprawdę warto. 

– dodaje Joanna Stefaniak

Łącznie w trzech edycjach programu "W zasięgu sportu" stworzyliśmy cztery boiska wielofunkcyjne w czterech różnych województwach, dając ponad 1000 uczniom szansę na rozwijanie swoich sportowych pasji. Kolejna edycja programu już za kilka miesięcy.

Patronem medialnym wydarzenia jest Wirtualna Polska.

< wróć do aktualności