Zgrupowanie drużyn ampfutbolowych

Fundacja 4F Pomaga Patronem juniorskich i kobiecych grup Amp Futbol Polska 

W dniach 4-5 marca 2023 r. odbyło się pierwsze wspólne zgrupowanie juniorów, młodzieży oraz kobiet. W treningu wzięło udział ponad 40 zawodników i zawodniczek. Fundacja 4F Pomaga zapewnia ampfutbolowym drużynom dedykowane stroje meczowe, treningowe oraz akcesoria sportowe.

Fundacja 4F Pomaga jest oficjalnym Patronem ampfutbolowej drużyny juniorów, kadry U19, drużyny kobiet oraz „Futbolowej Bandy” – warszawskiej akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.  Jednym z celów Fundacji 4F Pomaga jest wsparcie w rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Ampfutboliści odnoszą ogromne sukcesy także na arenie międzynarodowej. Marcin Oleksy otrzymał prestiżową nagrodę FIFA Puskás Award 2022 za najpiękniejszego gola 2022 roku. Ostatni sukces Reprezentanta Polski jest inspiracją dla młodszych zawodników oraz okazją do wspólnego świętowania. W trakcie zgrupowania Marcin Oleksy spotkał się z uczestnikami oraz odbył trening z każdą z drużyn.

Rozwój kobiecego ampfutbolu 

Amp Futbol Polska rozwija się w niesamowitym tempie. Reprezentacja Polski kobiet w ampfutbolu to pierwsza taka drużyna w Europie. Na marcowe zgrupowanie dołączyły pierwsze zawodniczki z Anglii, Hiszpanii i Niemiec.  Wierzymy, że to spotkanie może być początkiem kobiecego ampfutbolu w tych państwach.

Zgłoszenia do programu 

Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej dla osób po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Ampfutboliści poruszają się o kulach grając jedną nogą i broniąc jedną ręką. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe. Młodsi trenują w programie Junior Amp Futbol, natomiast starsi tworzą drużynę U-19. Treningi odbywają się w formie weekendowych zgrupowań i są skierowane dla uczestników z całej Polski.  

Amp Futbol Polska prowadzi stałą ogólnopolską rekrutację dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat oraz kobiet. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Udział w zgrupowaniach jest bezpłatny. Dodatkowo Stowarzyszenie Amp Futbol Polska prowadzi w Warszawie akademię piłkarską Futbolowa Banda dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Zgłoszenia do programu przyjmowane są pod adresem [email protected]

< wróć do aktualności