#standwithukraine podsumowanie

#STANDWITHUKRAINE – podsumowanie akcji

Fundacja 4F Pomaga powstała po to, aby wspierać i nieść pomoc, tym którzy tego najbardziej potrzebują. Od początku wojny nasze wsparcie skierowaliśmy ku Ukrainie i jej obywatelom. 

W ramach wspólnych działań Fundacji 4F Pomaga i OTCF S.A. przeznaczyliśmy 500 000 zł na pomoc obywatelom Ukrainy.

Zaopiekowaliśmy się pracownikami OTCF i ich bliskimi z Ukrainy. Zagwarantowaliśmy transport i bezpieczne zakwaterowanie wielu ukraińskim rodzinom. Przekazaliśmy najbardziej potrzebującym tysiące sztuk odzieży i butów oraz 500 toreb termicznych do przechowywania leków dla inicjatywy Apteczka dla Ukrainy. Zaangażowaliśmy się w pomoc humanitarną i konwój Fundacji HumanDoc, przekazując potrzebującym bieliznę termiczną. Przekazaliśmy odzież dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – podopiecznych Stowarzyszenia Kultury Fizycznej – Olimpiady Specjalne Polska.

Dostarczyliśmy ponad 2300 gorących posiłków oraz ponad 20 tys. porcji żywności 4F Fuel. Przekazaliśmy ponad 800 voucherów obiadowych kobietom z Ukrainy podopiecznym Rio Edu Centrum.

Razem z sekcją Rugby AZS AWF zorganizowaliśmy cykl zajęć sportowych dla blisko 150 dzieci z Ukrainy przebywających w ośrodku w Serocku. Razem z nimi wybraliśmy się na Piknik Olimpijski w Warszawie. W ramach programu #WeMakeaTeam objęliśmy wsparciem drużynę piłkarską Metalista Charków, która przyjechała w lutym na turniej piłkarski organizowany w Polsce. Przekazaliśmy niezbędną pomoc rzeczową i wraz z klubem Korona Kielce zorganizowaliśmy zajęcia sportowe dla dzieci. Wsparliśmy akcję “Trefl Kids” w ramach której Trefl Sopot i Trefl Gdańsk prowadziły nieodpłatne zajęcia sportowe dla dzieci. Łącznie w treningach wzięło udział 505 dzieci z Ukrainy.

Widzimy, że potrzeby nadal są ogromne, więc nie ustajemy w pomocy.
Dołącz do nas i kup koszulkę cegiełkę! Cały przychód przekazujemy na pomoc dla Ukrainy.

< wróć do aktualności