AMP FUTBOL POLSKA

Amp Futbol Polska

Jednym z celów Fundacji 4F Pomaga jest pomoc w rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Fundacja 4F Pomaga jest oficjalnym Patronem ampfutbolowej drużyny juniorów, kadry U19, drużyny kobiet oraz „Futbolowej Bandy” – warszawskiej akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.

Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej dla osób po jednostronnej amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Ampfutboliści poruszają się o kulach grając jedną nogą i broniąc jedną ręką. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe. Młodsi trenują w programie Junior Amp Futbol, natomiast starsi tworzą drużynę U-19. Treningi odbywają się w formie weekendowych zgrupowań i są skierowane dla uczestników z całej Polski.

 Reprezentacja Polski kobiet w ampfutbolu to pierwsza taka drużyna w Europie, a polscy juniorzy stanowią jedną z najliczniejszych drużyn na świecie!

REKRUTACJA

Amp Futbol Polska prowadzi stałą ogólnopolską rekrutację dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat oraz kobiet. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Udział w zgrupowaniach jest bezpłatny. Dodatkowo Stowarzyszenie Amp Futbol Polska prowadzi w Warszawie akademię piłkarską Futbolowa Banda dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi. Zgłoszenia do programu przyjmowane są pod adresem [email protected].

< wróć do projektów